ZAJĘCIA DODATKOWE

W poniedziałki, czwartki i piątki spotykamy się na zajęciach dodatkowych

Udział w zajęciach możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się

Zapisujemy dzieci na cały semestr – nie na jedne zajęcia


Zachęcam do zapisania się na wybrane zajęcia

ZAPISY NA  ZAJĘCIA DODATKOWE ROBIMY W EVENEA

 KLIKNIJ ABY ZAPISAĆ


W poniedziałki, środy, czwartki i piątki – zajęcia na ul. Jagiellońska 2 vis a vis naszej szkoły.
Blok zajęciowy zaczyna się o 10:00 a kończy o 15:00.
Zajęcia będą odbywały się w grupach nie większych niż 10 osób.
Jednego dnia można wziąć udział w 4 zajęciach:                             

 • MathRiders – www.mathriders.pl – matematyka dla dzieci i  młodzieży  (65 pkt/m-c)                          
 • eMBi Robik (zajęcia robotyki dla dzieci) i ozobot (uczymy dzieci programować) – www.embirobik.pl  –  (65 pkt/m-c)              
 • Warsztaty – pamięć, autoprezentacja i koncentracja – www.mbedukacja.pl –  (65 pkt/m-c)                    
 • Filozofia dla dzieci (65 pkt/m-c) 

Opis zajęć poniżej …   


W środy – zajęcia na ul. Kozacza Góra 74 w naszej szkole.
Blok zajęciowy zaczyna się o 09:30 a kończy o 15:00.

 • Rękodzieło      godz. 13:40 – 14:40   (75 pkt/m-c)  
 • Legoedukacja  godz. 10:10 – 11:10   (50 pkt/m-c)          
 • Ceramika        godz. 11:20 – 12:20   (45 pkt/m-c)            
 • Kreatywne       godz. 09:00 – 10:00   (55 pkt/m-c)
 • Angielski         godz. 12:30 – 13:30   (55 pkt/m-c)

Opis zajęć poniżej …      


W poniedziałki godz. 9:30 – 10:30, czwartki i piątki 9:00 – 10:00 oraz 10:00 – 11:00 – zajęcia na ul. Jagiellońska 5  w naszej szkole:

 • Montownia (95 pkt/m-c)

Opis zajęć poniżej …           


Będzie również możliwość korzystania ze:

 • Wspinaczki – ELEWATOR, ul. Droszyńskiego 15H, Gdańsk – Oliwa (70 pkt/m-c)
  – poniedziałek 15:00 – 16:00 oraz czwartek 15:00 – 16:00

Zapraszam wszystkich chętnych – ciągle są miejsca w grupach ….


Rękodzieło – tematyka zajęć:
-Świece żelowe, z naturalnego wosku pszczelego i inne świece artystyczne.
-Mydełka glicerynowe – różne rodzaje i zdobienia
-Inne kosmetyki naturalne: dezodoranty i peelingi (bezpieczne dla dzieci)
-Decoupage – zdobienie ramek, zakładek, wazonów, biżuterii drewnianej, obrazy na drewnie i podobraziach
-Scrapbooking – kartki okolicznościowe, ramki na zdjęcia, exploding boxy i nie tylko
-Szycie na maszynie – jaśki, torby zakupowe, maskotki, tunel na szyję itp. 
-Biżuteria – rożne wzory i techniki biżuterii hand made – kolczyki, bransoletki, naszyjniki, broszki, breloczki
-Inne techniki i dekoracje, m.in. wazony zdobione sznurkiem, ozdobne klipsy na fiszki na biurko itp.
Tematyka i wzory dostosowane zarówno do chłopców i dziewczynek. 
Po zajęciach dziecko zabiera do domu atrakcyjny, artystycznie wykonany przez siebie przedmiot. W cenie zajęć zawarte są koszty profesjonalnych materiałów.
Osoba prowadząca:
Pedagog z doświadczeniem edukacyjnym i terapeutycznym, z dziećmi i młodzieżą w każdej grupie wiekowej, z różnymi potrzebami edukacyjnymi. Prowadziła zajęcia z terapii zajęciowej,  arteterapii, technik rękodzielnictwa artystycznego w formie warsztatów oraz w przedszkolach  i szkołach, w tym w Chrześcijańskim Przedszkolu i Szkole Montessori w Oliwie i na Przymorzu w stacjonarnych placówkach oraz w zeszłym semestrze dla dzieci z Edukacji Domowej w Chrześcijańskiej Szkole Montessori na Ujeścisku, a także warsztaty rękodzielnictwa artystycznego dla dzieci na półkoloniach.
W załącznikach przykłady tego, co dzieci wykonały na zajęciach z rękodzieła. Więcej zdjęć na grupie FB rodziców dzieci z ED naszej szkoły oraz na FB: https://www.facebook.com/R%C4%99kodzie%C5%82a-artystyczne-Monika-Sygu%C5%82a-116424095120220/?ref=bookmarks

MathRiders:
Z matematyką wiele problemów mają nawet dorośli, a co dopiero dzieci. Przedmiot ten zdecydowanie jest specyficzny, gdyż trzeba uczyć się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, a nie wkuwać na pamięć regułki. Dorośli poszukujący dobrych korepetycji z matematyki dla swych dzieci powinni zapoznać się z ofertą szkoły MathRiders. Jest to najlepsze miejsce do nauki tego przedmiotu już od poziomu przedszkola, jednak jego oferta dedykowana jest także dla starszych dzieci oraz dla młodzieży. Każdy może więc pozbyć się problemów z tym przedmiotem. Na problemy z matematyką narzekają nie tylko dzieci szkolne. Dla młodzieży przedmiot ten jest tym ważniejszy, że od jakiegoś czasu trzeba obowiązkowo zdawać go na maturze.

eMBiRobik i ozobot
Każdy poziom nauczania jest podzielony na 3 bloki:
Naukowo-konstrukcyjny
– Podstawy fizyki (min. tarcie, dźwignia, zębatki, osie, koła itp.) poparte odpowiednimi konstrukcjami. Zajęcia są znakomitym narzędziem do rozwoju zdolności inżynierskich i kreatywnego myślenia.
Robotyka i programowanie – Podstawy robotyki, elektroniki i programowania. Poprzez tworzenie modeli z klocków i programowanie dzieci poznają podstawowe zasady mechaniki, fizyki i informatyki.
Twórcze i innowacyjne myślenie – Gry, zabawy i eksperymenty wspierające samodzielne twórcze myślenie. Różnorodność dostępnych na zajęciach elementów i materiałów pozwoli dzieciom na realizowanie swoich pomysłów bez żadnych ograniczeń.
Na każdych zajęciach dzieci tworzą inne konstrukcje! Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8-osobowych. Zajęcia prowadzimy przy użyciu zestawów LEGO Education, LEGO WeDo i LEGO Mindstorm*

Warsztaty – pamięć, autoprezentacja i koncentracja
Rozwój umysłu, kaligrafia artystyczna, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, umiejętność uczenia się, tworzenie mapy myśli

Filozofia dla dzieci
Kto pyta nie błądzi. Dzieci mają naturalną ciekawość świata, która przekłada się na nieustanne zadawanie pytań. Są więc filozofami z natury. Problem w tym, że z biegiem czasu ta skłonność do pytania o wszystko zanika, czy raczej jest systematycznie zabijana przez szkolny system i niektórych dorosłych, którzy zbywają pytania dzieci. Dlatego tak ważne jest podtrzymywanie w nich ciekawości świata i potrzeby zadawania pytań. Pytanie i poszukiwanie odpowiedzi niesamowicie rozwija!

LEGOEDUKACJA
Legoedukacja ma na celu rozwijanie kreatywności, wyobraźni, logicznego myślenia, oraz zdolności manualnych. Uczniowie podczas wspólnego budowania poznają nowe zagadnienia z wielu dziedzin oraz utrwalają i systematyzują zdobytą wiedzę. Ponadto taka forma pracy sprzyja nawiązywaniu relacji w grupie i kształtowaniu właściwych postaw społecznych, uczy umiejętności skutecznego porozumiewania się i współdziałania.
Projekt Legoedukacja powstał w roku 2012 przy współpracy ze „Stowarzyszeniem Szkół Gedanensis” i jest przedmiotem ujętym w siatkę godzin lekcyjnych. Od 2014 roku zajęcia prowadzone są również w III Zespole Szkół Społecznych „STO” jako koła zainteresowań.
Zajęcia poukładane są w bloki tematyczne, na każdej lekcji przedstawione jest jedno zagadnienie; tematyka jest różnorodna i bardzo bogata. Tematy obejmują zagadnienia z zakresu przyrody: budowa człowieka, zwierząt, higiena, wirusy i bakterie; podstawy mechaniki, fizyki, historii, wynalazków, lotów w kosmos, działania instytucji takich jak straż pożarna czy pogotowie medyczne.
Kilka słów o mnie: jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, kierunek filozofia. Posiadam ukończony kwalifikacyjny kurs pedagogiczny dla nauczycieli czynnych zawodowo. Od 2012 roku rozwijam projekt Legoedukacja współpracując ze szkołami, stowarzyszeniami oraz domami kultury. Posiadam bardzo pozytywne referencje dotyczące prowadzonych zajęć.

ZAJĘCIA W MONTOWNI – MACIEJ HOFMAN; SZKOŁA GENIUSZY
Zapraszamy na dwa rodzaje warsztatów: filmowe oraz ZPT. Zajęcia filmowe to świetna zabawa w twórców filmów animowanych. Natomiast ZPT to zajęcia, podczas których odkrywać będziemy tajniki posługiwania się młotkiem, śrubokrętem, miarką, zszywaczem tapicerskim i innymi niebezpiecznymi narzędziami.

KREATYWNOŚĆ
Podczas zajęć dzieci pielęgnują i rozwijają swoją wyobraźnię, nieszablonowe myślenie, podejmowanie wyzwań. Uczestnicy mają również okazję do ekspresji twórczej m.in. w zadaniach słownych, plastycznych, konstrukcyjnych, teatralnych, inspirowanych muzyką. Poza twórczym rozwojem, dzieci poszerzają swoje umiejętności społeczne podczas współpracy w grupie.
Inspiracją do powstania tych warsztatów było ok 16 letnie doświadczenie prowadzącej w edukacji teatralnej oraz w programie twórczego rozwiązywania problemów Odyseja Umysłu. Zapraszamy serdecznie 🙂