ZAJĘCIA DODATKOWE

W poniedziałki, czwartki i piątki spotykamy się na zajęciach dodatkowych

Udział w zajęciach możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się

Zapisujemy dzieci na cały semestr – nie na jedne zajęcia


W poniedziałki, czwartki i piątki – zajęcia na ul. Jagiellońska 2 vis a vis naszej szkoły.
Edukacja Domowa to świadomy i odpowiedzialny wybór. Nasza oferta doskonale uzupełnia edukacyjne potrzeby dzieci. Jest czas, którego nie wolno przegapić. To czas kiedy dzieci zadają pytania i mają silną potrzebę poszukiwania odpowiedzi, często w grupie, a nie tylko indywidualnie.
Proponowany przez MB EDukacja (za miesiąc to 300 pkt) blok edukacyjny zawiera zajęcia:
eXperyment STEM Program naukowo – badawczy oparty o metodologię STEM
– MathRiders Matematyka dla dzieci i młodzieży
eMBi Robik Robotyka z programowaniem
filozofia dziecięca
warsztaty:
                  Edu-mix
                  100wena
                 
Edu-gry

Zapisy tu: https://evenea.pl/imprezy/inne/gdansk-przymorze/zajecia-dodatkowe-mb-edukacja-232681/

Praca odbywa się w małych grupach umożliwiających odpowiednie do potrzeb interakcje. Zajęcia są pomyślane tak, by uczestnicy, spędzając czas w przyjemny sposób przeszli od wyzwań łatwych do trudnych.
Dodatkowo zapewniamy całoroczną opiekę socjologiczną oraz możliwość zajęć indywidualnych, szczególnie dla dzieci z orzeczeniami o specjalnych potrzebach.
Zajęcia odbywają się na ul. Jagiellońskiej 2, Gdańsk-Przymorze (w pobliżu sklepów, galerii handlowej, parku i plaży), raz w tygodniu w godzinach 10:00-15:00. W tym czasie zapewniamy opiekę nad dzieckiem, a rodzice mogą ten czas wykorzystać w dowolny sposób.
Ze względu na specyfikę zajęć preferowany jest cały blok zajęć (5 zajęć).

PONIEDZIAŁEKCZWARTEKPIĄTEK
klasy 0, 1, 2klasy 3, 4klasy 5, 6
Filozofia dziecięcaFilozofia dziecięcaFilozofia dziecięca
MathridersMathridersMathriders
Edu-mix/100wenaEdu-mix/100wenaEdu-mix/100wena
Edu-gry "Wygraj siebie"Edu-gry "Wygraj siebie"Edu-gry "Wygraj siebie"
eMBi RobikeMBi RobikeMBi Robik

Dodatkowe informacje znajdziecie też tu: http://minipolitechnika.edu.pl/mb-edukacja/

Opis zajęć poniżej …   


W środy – zajęcia na ul. Jagiellońska 5 w naszej szkole (dawny budynek gimnazjum).
Godziny zajęć będą planowane dopiero wówczas, kiedy będziemy wiedzieli ile dzieci na jakie zajęcia się zapisało.
Będziemy dobierać grupy wiekowo, tak aby (w miarę możliwości) nie było okienek między zajęciami.
W przerwach między zajęciami opiekę nad dziećmi sprawują rodzice/opiekunowie.
Dzieci z niepełnosprawnościami MUSZĄ być pod stałą opieką rodzica/opiekuna.

 • Rękodzieło  (95 pkt/m-c)     
 • Filozofia      (75 pkt/m-c)  
 • Komiks        (95 pkt/m-c)     
 • Angielski: indywidualny  – 65 pkt/zajęcia dla dzieci bez specjalnych potrzeb edukacyjnych
                                        – 95 pkt/zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
                  grupowy         – 85 pkt/m-c
 • Montownia    (95 pkt/m-c)

Opis zajęć poniżej …      


Będzie również możliwość korzystania ze:

 • Wspinaczki – ELEWATOR, ul. Droszyńskiego 15H, Gdańsk – Oliwa (75 pkt/m-c)
  – termin umawiany indywidualnie z instruktorką
 • Ceramiki – PRACOWNIA PLASTYCZNA, ul. Mściwoja 73 (100 pkt/m-c)
  – termin umawiany indywidualnie z prowadzącym

Zapraszamy również młodzież, która chce współtworzyć Młodzieżowy Klub Edukacji Domowej „GADUŁA”
W minionym roku szkolnym z potrzeby starszych uczniów powstała nieformalna inicjatywa założenia klubu dla młodzieży z edukacji domowej w naszej Szkole. Uczniowie w kameralnym gronie organizowali wewnętrzne i otwarte spotkania: warsztaty kulinarne, psychologiczne, filozoficzne, z autoprezentacji, spotkania z ekspertami z interesujących ich dziedzin: malarką, piłkarzem, filozofem, polonistką, blogerką, specjalistką w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Uczyli się też przedsiębiorczości – upiekli muffinki dla innych uczniów na dzień egzaminów, by dochód z ich sprzedaży przeznaczyć na kronikę Klubu.
Jeśli Twoje dziecko jest w kl. 7, 8 lub I LO i chciałoby dołączyć do grona klubowiczów, by w przyszłym roku szkolnym tworzyć nowe inicjatywy, spotkania, warsztaty, nawzajem sobie pomagać w nauce, tworzyć wspólne projekty na egzaminy, rozwijać zainteresowania, inspirować się i po prostu spędzać wspólnie czas – zapraszamy!

Koordynatorzy to trójka rodziców uczniów starszych klas (z wykształceniem i doświadczeniem pedagogicznym):
Marta Kuczera, Monika i Tomasz Chłopiccy
Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy:
kontakt@czterybezy.pl


Zapraszam wszystkich chętnych – ciągle są miejsca w grupach ….


Rękodzieło – tematyka zajęć:
-Świece żelowe, z naturalnego wosku pszczelego i inne świece artystyczne.
-Mydełka glicerynowe – różne rodzaje i zdobienia
-Inne kosmetyki naturalne: dezodoranty i peelingi (bezpieczne dla dzieci)
-Decoupage – zdobienie ramek, zakładek, wazonów, biżuterii drewnianej, obrazy na drewnie i podobraziach
-Scrapbooking – kartki okolicznościowe, ramki na zdjęcia, exploding boxy i nie tylko
-Szycie na maszynie – jaśki, torby zakupowe, maskotki, tunel na szyję itp. 
-Biżuteria – rożne wzory i techniki biżuterii hand made – kolczyki, bransoletki, naszyjniki, broszki, breloczki
-Inne techniki i dekoracje, m.in. wazony zdobione sznurkiem, ozdobne klipsy na fiszki na biurko itp.
Tematyka i wzory dostosowane zarówno do chłopców i dziewczynek. 
Po zajęciach dziecko zabiera do domu atrakcyjny, artystycznie wykonany przez siebie przedmiot. W cenie zajęć zawarte są koszty profesjonalnych materiałów.
Osoba prowadząca:
Pedagog z doświadczeniem edukacyjnym i terapeutycznym, z dziećmi i młodzieżą w każdej grupie wiekowej, z różnymi potrzebami edukacyjnymi. Prowadziła zajęcia z terapii zajęciowej,  arteterapii, technik rękodzielnictwa artystycznego w formie warsztatów oraz w przedszkolach  i szkołach, w tym w Chrześcijańskim Przedszkolu i Szkole Montessori w Oliwie i na Przymorzu w stacjonarnych placówkach oraz w zeszłym semestrze dla dzieci z Edukacji Domowej w Chrześcijańskiej Szkole Montessori na Ujeścisku, a także warsztaty rękodzielnictwa artystycznego dla dzieci na półkoloniach.
W załącznikach przykłady tego, co dzieci wykonały na zajęciach z rękodzieła. Więcej zdjęć na grupie FB rodziców dzieci z ED naszej szkoły oraz na FB: https://www.facebook.com/R%C4%99kodzie%C5%82a-artystyczne-Monika-Sygu%C5%82a-116424095120220/?ref=bookmarks

eXperyment STEM Program naukowo – badawczy oparty o metodologię STEM
Wszystkie dziedziny nauk akademickich typu: matematyka, technika, inżynieria, chemia, biologia, geografia i inne, są obecnie bardzo obszerne, a dodatkowo zazębiają się w interpretacji zjawisk, badań i eksperymentów. Te zajęcia, to aktywności korelujące różne obszary nauki. Podczas, gdy dotychczasowe, „tradycyjne” standardy nakazywały „coś” wiedzieć, standardy STEM, zwane oczekiwaniami wydajności, zachęcają, a nawet wymagają, aby być w stanie aktywnie zademonstrować wiedzę.

MathRiders Matematyka dla dzieci i młodzieży
Królowa Nauk wielokrotnie spędzała sen z powiek niejednego ucznia. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci oraz dorastającej młodzieży, centra edukacyjne MathRiders oferują wysoce skuteczną metodykę nauczania. Dzięki zróżnicowanym poziomom nauczania oraz przyjaznej atmosferze nauka jeszcze nigdy nie była tak prosta i przyjemna.
Wybierając zajęcia z matematyki oparte na autorskim programie MathRiders masz pewność, iż otrzymujesz najwyższej jakości usługi edukacyjne, wspomagasz rozwój matematycznej pasji i dajesz szansę na osiągnięcia w tej dziedzinie. Nasi doświadczeni nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe dzięki licznym szkoleniom, co zapewnia podopiecznym naukę na nieustannie wysokim poziomie.

eMBi Robik Robotyka z programowaniem
Współczesne pokolenie często nie potrafi rozmawiać z drugim człowiekiem. Ktoś nawet, kiedyś żartem powiedział: że … „gdyby ludzie prowadzili samochody tak fatalnie, jak rozmawiają przez telefon, to ludzkość już dawno wyginęłaby”. Kodowanie natomiast, jakimś cudem, obecne pokolenie ma niejako „we krwi”. Nie unikniemy technicyzacji świata i życia, zatem raczej dobrze jest być z nią obeznanym, na poziomie nie tylko wystarczającym. Zajęcia z robotyki, to nie tylko poznanie sposobów budowy, korzystania ze schematów, kodowania i konstruowania urządzeń, ale również możliwość poznania zagadnień z zakresu nauk fizycznych i technicznych.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o zestawy edukacyjne LEGO Education, LEGO WeDo i LEGO Mindstorm W trakcie zajęć dzieci przeprowadzają różnego rodzaju eksperymenty z zakresu mechaniki, robotyki, fizyki i informatyki. Poznają również zasady działania licznych mechanizmów, m.in.: skrzyni biegów, wiatraków i robotów. Mali odkrywcy nauczą się tworzenia innowacyjnych rozwiązań i odważnego wcielania własnych projektów w życie 

Matematyka też po angielsku
Dyscyplina naukowa, niezbędna i użyteczna, w każdej dziedzinie życia. Jeśli tego nie wiecie, to zapewne się zdziwicie, ale … wszyscy jesteśmy matematykami, tylko, że niektórzy być może zostali zniechęceni już na wczesnym etapie jej poznawania. Zadania typu zagadki, a nawet klasa zadań olimpijskich. Dodatkowo: czy język matematyki jest uniwersalny? Oczywiście, TAK. Ponadto matematyka może być poznawana na różne sposoby.

Filozofia dziecięca
Dzieci uwielbiają zadawać pytania. To specyfika pewnego wieku, którego nie można przegapić. Dodatkowo na filozofii dzieci nie tylko poznają fakty oraz to, że kiedyś, inni ludzie też zadawali pytania i nadal je zadają. Uczą się umiejętnego krytycyzmu, bądź obrony swojego stanowiska. Dzieci poznają swoje myśli wypowiedziane na głos i uczą się je formułować. Zaczynają się zastanawiać i być kreatywnymi. Was rodziców „uwalniają” od bycia w ciągłej gotowości na tę dziecięcą dociekliwość, a my na zajęciach dobrze się bawimy „ruszając głową”.

Polak na wesoło
Chciałbyś widzieć swoje dziecko: czytające samodzielnie ze zrozumieniem książki lub inne materiały pisane, budujące składne wypowiedzi, wyrażające w klarowny sposób swoje myśli, używające właściwych słów w mowie i w piśmie, opowiadające historie prawdziwe, zasłyszane a także wymyślone, recytujące lub tworzące wiersze, rymowanki i piosenki, znające zasady ortografii i kaligrafii, to … na zajęciach „Polak na wesoło” ma szansę się tego nauczyć, a przynajmniej „posmakować”. Zatem … jednym zdaniem i bezdyskusyjnie umożliw mu proszę rozpocząć tę przygodę poznawania bogactwa języka, którym mu przyszło się posługiwać.

Edu-gry „Wygraj siebie”
Każde dziecko potrzebuje zdrowej rywalizacji, a szczególnie chłopcy. Najlepszy jest sport na otwartym terenie, a pod dachem, między innymi gry planszowe, ale nie tylko.
Ponadto: „Dlaczego dziecko, któremu opłaca się być posłusznym wobec rodziców, a wobec rówieśników niekoniecznie, jest bardziej szczęśliwe?” Środowisko rówieśnicze jest ważne niemal na każdym etapie życia. Człowiek zadowolony, to człowiek potrafiący nawiązać prawidłowe relacje z innymi, ze zdolnością wyrażenia siebie, swoich emocji i zaspokojenia własnych potrzeb, przy właściwym zrozumieniu drugiej, jakże odrębnej osoby, która nie zawsze ma nasze dobro na uwadze. W „luźny” sposób prowadzone zajęcia, za pomocą  gier i zabaw, pomogą dziecku poznać różne techniki radzenia sobie w sytuacjach: powodzenia i niepowodzenia, przewidywalnych i zaskakujących, znanych i nieznanych, oficjalnych i spontanicznych, bądź improwizowanych „na gorąco”. Jest to forma wesołych, dziecięcych warsztatów, dla dzieci o różnych postawach: nieśmiałych i dominujących, zdecydowanych i niezdecydowanych, posłusznych i krnąbrnych. Inteligencja społeczna i emocjonalna, jak się okazuje, jest dużo ważniejsza niż inteligencja poznawcza. Bez tych pierwszych sukces „sprzedania” swoich „twardych” umiejętności, często nie jest możliwy.

Edu-mix
Zajęcia te łączą różne aktywności: poznawczą, mnemotechniki, socjotechniki, robotykę, kaligrafię artystyczną, kreatywność, elementy rysunku, twórczość manualną, elementy artystyczne w formie gier, zabaw, twórczości własnej, zabaw różnymi językami świata, zarówno technicznymi, jak i werbalnymi, autoprezentację, panowanie nad emocjami i wyrażanie ich w stosowny sposób, nabywanie umiejętności samodzielnego uczenia się.

100wena to zajęcia z kreatywności na 100 procent.
Jeśli myślisz, że kreatywność jest zastrzeżona tylko dla „artystów”, to głęboko się mylisz. Kreatywność i elastyczność jest potrzebna w każdej profesji, i wielu sytuacjach życiowych. Nauczymy się rozmawiać się z drugim człowiekiem, na przykład przez telefon, wyobrazimy sobie podróż na Marsa i za pomocą poznania wielu aktywności kreatywnych, twoje dziecko ma szansę wyrosnąć na dynamicznego prawnika, zadowoloną gospodynię domową twórczo serwującą wymyślone danie na obiad, zaradnego przedsiębiorcę, innowacyjnego wynalazcę, bądź błyskotliwego i „płodnego” artystę. Kreatywność można rozwijać lub tłumić. Pozwól swojemu dziecku doświadczyć własnych pomysłów, aby zachód słońca miał kolor wymarzony w snach. Te zajęcia, to kształtowanie twórczej osobowości Twojego dziecka.


Warsztaty – pamięć, autoprezentacja i koncentracja
Rozwój umysłu, kaligrafia artystyczna, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, umiejętność uczenia się, tworzenie mapy myśli
Filozofia dla dzieci
Kto pyta nie błądzi. Dzieci mają naturalną ciekawość świata, która przekłada się na nieustanne zadawanie pytań. Są więc filozofami z natury. Problem w tym, że z biegiem czasu ta skłonność do pytania o wszystko zanika, czy raczej jest systematycznie zabijana przez szkolny system i niektórych dorosłych, którzy zbywają pytania dzieci. Dlatego tak ważne jest podtrzymywanie w nich ciekawości świata i potrzeby zadawania pytań. Pytanie i poszukiwanie odpowiedzi niesamowicie rozwija!
ZAJĘCIA W MONTOWNI – MACIEJ HOFMAN; SZKOŁA GENIUSZY
Zapraszamy na dwa rodzaje warsztatów: filmowe oraz ZPT. Zajęcia filmowe to świetna zabawa w twórców filmów animowanych. Natomiast ZPT to zajęcia, podczas których odkrywać będziemy tajniki posługiwania się młotkiem, śrubokrętem, miarką, zszywaczem tapicerskim i innymi niebezpiecznymi narzędziami.
CERAMIKA
Chciałabym zaproponować szeroką paletę zajęć w ramach warsztatów plastyczno-ceramicznych. Zajęcia będą się odbywać co tydzień (dzień jeszcze do ustalenia czwartek lub piątek) w Pracowni Ceramicznej przy ul. Mściwoja II (Oliwa). Ważnym profilem warsztatów są zajęcia ceramiczne i rzeźbiarskie. Prace dzieci będą wypalane w piecu w Pracowni (w dwóch etapach: przed i po szkliwieniu). Na warsztatach dzieci nauczą się technik modelowania ręcznego , a także modelowania z formy. Prace mają różną tematykę (np. zwierzęta, postaci, przedmioty użytkowe), jak również są związane z aktualnymi wydarzeniami i świętami. Na warsztatach, poza ceramiką i rzeźbą, dzieci będą brały udział w licznych aktywnościach artystycznych opartych o różne techniki, w tym: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż, papier-mache, filcowanie, techniki mieszane. Zajęcia prowadzone będą przez absolwentkę gdańskiej ASP wydział rzeźby.
SmartLab
http://www.smartlab.edu.pl/
Centrum Edukacji SmartLab jest twórcą innowacyjnego programu edukacyjnego obejmującego całoroczne zajęcia eksperymentalne z nauk przyrodniczych. Program edukacyjny obejmuje zajęcia przyrodnicze, elementy chemii, fizyki, ekologii i biologii.
Filozofia
Zajęcia z filozofii dla młodzieży od kl. 7. Program:
-Czym jest filozofia?
-Co zrobić, by zostać filozofem?
-Podstawy logicznego myślenia.
-Tematy egzystencjalne i światopoglądowe.
Zajęcia obejmują wykład i dyskusję. Tematyka wolna od indoktrynacji ideologicznej i religijnej.
Prowadzący – Tomasz Chłopicki, nauczyciel z wykształceniem filozoficznym, z wieloletnim doświadczeniem pracy z młodzieżą, certyfikowany lifecoach. Kontakt: kebar@o2.pl
Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego – indywidualne i grupowe
Grupowe:
W małych grupach, z podziałem według wieku i poziomu zaawansowania, na ciekawym materiale: piosenki, filmy, komiksy, gry planszowe i karciane, kolorowe karty pracy. Celem zajęć jest przede wszystkim zainteresowanie dzieci językiem angielskim w taki sposób, by używały go z przyjemnością, do tego co lubią, co jest dla nich ważne i potrzebne w ich wieku. Poznają zwroty użyteczne i przydatne zarówno w życiu codziennym jak i podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych.
Indywidualne:
Przygotowanie do rocznego egzaminu z języka angielskiego w edukacji domowej: przerobienie podstawy programowej z danej klasy, testy próbne. Dostosowanie metod nauczania także do dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Prowadzący: Tomasz Chłopicki, nauczyciel z dużym doświadczeniem, a w Chrześcijańskiej Szkole Montessori prowadzi dla uczniów z Edukacji Domowej zajęcia indywidualne i grupowe od półtora roku.
Więcej o prowadzącym zajęcia: https://kebar5.wixsite.com/home…