ZAJĘCIA DODATKOWE

W poniedziałki, czwartki i piątki spotykamy się na zajęciach dodatkowych

Udział w zajęciach możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się

Zapisujemy dzieci na cały semestr – nie na jedne zajęcia


W poniedziałki, czwartki i piątki – zajęcia na ul. Jagiellońska 2 vis a vis naszej szkoły.
Blok zajęciowy zaczyna się o 10:00 a kończy o 15:00.
Zajęcia będą odbywały się w grupach nie większych niż 10 osób.
Grupy będą dobierane wiekowo.
Jednego dnia można wziąć udział w 4 zajęciach:                             

 • MathRiders – www.mathriders.pl – matematyka dla dzieci i  młodzieży                          
 • eMBi Robik (zajęcia robotyki dla dzieci) i ozobot (uczymy dzieci programować) – www.embirobik.pl               
 • Warsztaty – pamięć, autoprezentacja i koncentracja – www.mbedukacja.pl                  
 • Filozofia dla dzieci

Opis zajęć poniżej …   


W środy – zajęcia na ul. Jagiellońska 5 w naszej szkole (dawny budynek gimnazjum).
Godziny zajęć będą planowane dopiero wówczas, kiedy będziemy wiedzieli ile dzieci na jakie zajęcia się zapisało.
Będziemy dobierać grupy wiekowo, tak aby (w miarę możliwości) nie było okienek między zajęciami.
W przerwach między zajęciami opiekę nad dziećmi sprawują rodzice/opiekunowie.
Dzieci z niepełnosprawnościami MUSZĄ być pod stałą opieką rodzica/opiekuna.

 • Rękodzieło       
 • Filozofia         
 • SmartLab           
 • Angielski (indywidualny i grupowy)
 • Montownia

Opis zajęć poniżej …      


Będzie również możliwość korzystania ze:

 • Wspinaczki – ELEWATOR, ul. Droszyńskiego 15H, Gdańsk – Oliwa (70 pkt/m-c)
  – termin umawiany indywidualnie z instruktorką
 • Ceramiki – PRACOWNIA PLASTYCZNA, ul. Mściwoja 73
  – termin umawiany indywidualnie z prowadzącym

Zapraszamy również młodzież, która chce współtworzyć Młodzieżowy Klub Edukacji Domowej „GADUŁA”
W minionym roku szkolnym z potrzeby starszych uczniów powstała nieformalna inicjatywa założenia klubu dla młodzieży z edukacji domowej w naszej Szkole. Uczniowie w kameralnym gronie organizowali wewnętrzne i otwarte spotkania: warsztaty kulinarne, psychologiczne, filozoficzne, z autoprezentacji, spotkania z ekspertami z interesujących ich dziedzin: malarką, piłkarzem, filozofem, polonistką, blogerką, specjalistką w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Uczyli się też przedsiębiorczości – upiekli muffinki dla innych uczniów na dzień egzaminów, by dochód z ich sprzedaży przeznaczyć na kronikę Klubu.
Jeśli Twoje dziecko jest w kl. 7, 8 lub I LO i chciałoby dołączyć do grona klubowiczów, by w przyszłym roku szkolnym tworzyć nowe inicjatywy, spotkania, warsztaty, nawzajem sobie pomagać w nauce, tworzyć wspólne projekty na egzaminy, rozwijać zainteresowania, inspirować się i po prostu spędzać wspólnie czas – zapraszamy!

Koordynatorzy to trójka rodziców uczniów starszych klas (z wykształceniem i doświadczeniem pedagogicznym):
Marta Kuczera, Monika i Tomasz Chłopiccy
Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy:
kontakt@czterybezy.pl


Zapraszam wszystkich chętnych – ciągle są miejsca w grupach ….


Rękodzieło – tematyka zajęć:
-Świece żelowe, z naturalnego wosku pszczelego i inne świece artystyczne.
-Mydełka glicerynowe – różne rodzaje i zdobienia
-Inne kosmetyki naturalne: dezodoranty i peelingi (bezpieczne dla dzieci)
-Decoupage – zdobienie ramek, zakładek, wazonów, biżuterii drewnianej, obrazy na drewnie i podobraziach
-Scrapbooking – kartki okolicznościowe, ramki na zdjęcia, exploding boxy i nie tylko
-Szycie na maszynie – jaśki, torby zakupowe, maskotki, tunel na szyję itp. 
-Biżuteria – rożne wzory i techniki biżuterii hand made – kolczyki, bransoletki, naszyjniki, broszki, breloczki
-Inne techniki i dekoracje, m.in. wazony zdobione sznurkiem, ozdobne klipsy na fiszki na biurko itp.
Tematyka i wzory dostosowane zarówno do chłopców i dziewczynek. 
Po zajęciach dziecko zabiera do domu atrakcyjny, artystycznie wykonany przez siebie przedmiot. W cenie zajęć zawarte są koszty profesjonalnych materiałów.
Osoba prowadząca:
Pedagog z doświadczeniem edukacyjnym i terapeutycznym, z dziećmi i młodzieżą w każdej grupie wiekowej, z różnymi potrzebami edukacyjnymi. Prowadziła zajęcia z terapii zajęciowej,  arteterapii, technik rękodzielnictwa artystycznego w formie warsztatów oraz w przedszkolach  i szkołach, w tym w Chrześcijańskim Przedszkolu i Szkole Montessori w Oliwie i na Przymorzu w stacjonarnych placówkach oraz w zeszłym semestrze dla dzieci z Edukacji Domowej w Chrześcijańskiej Szkole Montessori na Ujeścisku, a także warsztaty rękodzielnictwa artystycznego dla dzieci na półkoloniach.
W załącznikach przykłady tego, co dzieci wykonały na zajęciach z rękodzieła. Więcej zdjęć na grupie FB rodziców dzieci z ED naszej szkoły oraz na FB: https://www.facebook.com/R%C4%99kodzie%C5%82a-artystyczne-Monika-Sygu%C5%82a-116424095120220/?ref=bookmarks

MathRiders:
Z matematyką wiele problemów mają nawet dorośli, a co dopiero dzieci. Przedmiot ten zdecydowanie jest specyficzny, gdyż trzeba uczyć się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, a nie wkuwać na pamięć regułki. Dorośli poszukujący dobrych korepetycji z matematyki dla swych dzieci powinni zapoznać się z ofertą szkoły MathRiders. Jest to najlepsze miejsce do nauki tego przedmiotu już od poziomu przedszkola, jednak jego oferta dedykowana jest także dla starszych dzieci oraz dla młodzieży. Każdy może więc pozbyć się problemów z tym przedmiotem. Na problemy z matematyką narzekają nie tylko dzieci szkolne. Dla młodzieży przedmiot ten jest tym ważniejszy, że od jakiegoś czasu trzeba obowiązkowo zdawać go na maturze.

eMBiRobik i ozobot
Każdy poziom nauczania jest podzielony na 3 bloki:
Naukowo-konstrukcyjny
– Podstawy fizyki (min. tarcie, dźwignia, zębatki, osie, koła itp.) poparte odpowiednimi konstrukcjami. Zajęcia są znakomitym narzędziem do rozwoju zdolności inżynierskich i kreatywnego myślenia.
Robotyka i programowanie – Podstawy robotyki, elektroniki i programowania. Poprzez tworzenie modeli z klocków i programowanie dzieci poznają podstawowe zasady mechaniki, fizyki i informatyki.
Twórcze i innowacyjne myślenie – Gry, zabawy i eksperymenty wspierające samodzielne twórcze myślenie. Różnorodność dostępnych na zajęciach elementów i materiałów pozwoli dzieciom na realizowanie swoich pomysłów bez żadnych ograniczeń.
Na każdych zajęciach dzieci tworzą inne konstrukcje! Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8-osobowych. Zajęcia prowadzimy przy użyciu zestawów LEGO Education, LEGO WeDo i LEGO Mindstorm*

Warsztaty – pamięć, autoprezentacja i koncentracja
Rozwój umysłu, kaligrafia artystyczna, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, umiejętność uczenia się, tworzenie mapy myśli

Filozofia dla dzieci
Kto pyta nie błądzi. Dzieci mają naturalną ciekawość świata, która przekłada się na nieustanne zadawanie pytań. Są więc filozofami z natury. Problem w tym, że z biegiem czasu ta skłonność do pytania o wszystko zanika, czy raczej jest systematycznie zabijana przez szkolny system i niektórych dorosłych, którzy zbywają pytania dzieci. Dlatego tak ważne jest podtrzymywanie w nich ciekawości świata i potrzeby zadawania pytań. Pytanie i poszukiwanie odpowiedzi niesamowicie rozwija!

ZAJĘCIA W MONTOWNI – MACIEJ HOFMAN; SZKOŁA GENIUSZY
Zapraszamy na dwa rodzaje warsztatów: filmowe oraz ZPT. Zajęcia filmowe to świetna zabawa w twórców filmów animowanych. Natomiast ZPT to zajęcia, podczas których odkrywać będziemy tajniki posługiwania się młotkiem, śrubokrętem, miarką, zszywaczem tapicerskim i innymi niebezpiecznymi narzędziami.

CERAMIKA
Chciałabym zaproponować szeroką paletę zajęć w ramach warsztatów plastyczno-ceramicznych. Zajęcia będą się odbywać co tydzień (dzień jeszcze do ustalenia czwartek lub piątek) w Pracowni Ceramicznej przy ul. Mściwoja II (Oliwa). Ważnym profilem warsztatów są zajęcia ceramiczne i rzeźbiarskie. Prace dzieci będą wypalane w piecu w Pracowni (w dwóch etapach: przed i po szkliwieniu). Na warsztatach dzieci nauczą się technik modelowania ręcznego , a także modelowania z formy. Prace mają różną tematykę (np. zwierzęta, postaci, przedmioty użytkowe), jak również są związane z aktualnymi wydarzeniami i świętami. Na warsztatach, poza ceramiką i rzeźbą, dzieci będą brały udział w licznych aktywnościach artystycznych opartych o różne techniki, w tym: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż, papier-mache, filcowanie, techniki mieszane. Zajęcia prowadzone będą przez absolwentkę gdańskiej ASP wydział rzeźby.

SmartLab
http://www.smartlab.edu.pl/
Centrum Edukacji SmartLab jest twórcą innowacyjnego programu edukacyjnego obejmującego całoroczne zajęcia eksperymentalne z nauk przyrodniczych. Program edukacyjny obejmuje zajęcia przyrodnicze, elementy chemii, fizyki, ekologii i biologii.

Filozofia
Zajęcia z filozofii dla młodzieży od kl. 7. Program:
-Czym jest filozofia?
-Co zrobić, by zostać filozofem?
-Podstawy logicznego myślenia.
-Tematy egzystencjalne i światopoglądowe.
Zajęcia obejmują wykład i dyskusję. Tematyka wolna od indoktrynacji ideologicznej i religijnej.
Prowadzący – Tomasz Chłopicki, nauczyciel z wykształceniem filozoficznym, z wieloletnim doświadczeniem pracy z młodzieżą, certyfikowany lifecoach. Kontakt: kebar@o2.pl

Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego – indywidualne i grupowe
Grupowe:
W małych grupach, z podziałem według wieku i poziomu zaawansowania, na ciekawym materiale: piosenki, filmy, komiksy, gry planszowe i karciane, kolorowe karty pracy. Celem zajęć jest przede wszystkim zainteresowanie dzieci językiem angielskim w taki sposób, by używały go z przyjemnością, do tego co lubią, co jest dla nich ważne i potrzebne w ich wieku. Poznają zwroty użyteczne i przydatne zarówno w życiu codziennym jak i podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych.
Indywidualne:
Przygotowanie do rocznego egzaminu z języka angielskiego w edukacji domowej: przerobienie podstawy programowej z danej klasy, testy próbne. Dostosowanie metod nauczania także do dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Prowadzący: Tomasz Chłopicki, nauczyciel z dużym doświadczeniem, a w Chrześcijańskiej Szkole Montessori prowadzi dla uczniów z Edukacji Domowej zajęcia indywidualne i grupowe od półtora roku.
Więcej o prowadzącym zajęcia: https://kebar5.wixsite.com/home…