top of page
ed-dodatkowe.jpg

KADRA

Nasi nauczyciele z placówek stacjonarnych uczestniczą w egzaminach

ZESPÓŁ ED

Aleksandra Czechowska - Dyr. ds. Edukacji Domowej

Agnieszka Mierzwa - asystentka dyrektora

Kamila Grządziela - asystentka dyrektora

Karolina Frąckiewicz - asystentka dyrektora

Patrycja Szymańska - Opiekun uczniów ED z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego

KADRA NAUCZYCIELSKA

Patryk Bochniak.jpg

Patryk Bochniak

Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. W wolnych chwilach piszę książki.

Noemi Czyżewska.jpg

Noemi Czyżewska

Mam na imię Noemi. Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i wychowawcą klasy Badaczy. Od momentu rozpoczęcia mojej przygody w Chrześcijańskiej Szkole Montessori, każdego dnia zachwyca mnie model nauczania stworzony przez Marię Montessori. Moja praca pozwala mi przekazywać wiedzę w kreatywny sposób. Kocham Boga i cieszę się, że oprócz nauczania mogę dzielić się z dziećmi swoją wiarą. Poza pracą uwielbiam długie spacery i jestem fanką dobrego kina.

Maciej Grzegorzewski.jpg

Maciej Grzegorzewski

Mam na imię Maciej i jestem nauczycielem historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Historia fascynowała mnie już od dzieciństwa, kiedy zadawałem sobie pytania o pochodzenie naszej cywilizacji, naszych przodków i fundamenty, na których się opiera. Z czasem pasja ta przerodziła się w świadome dążenie do wiedzy, które zwieńczyłem studiami na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W swojej pracy pedagogicznej staram się pokazać uczniom, że historia to nie tylko przeszłość, ale żywa lekcja, która rozwija zdolność analizy, krytycznego myślenia oraz poszerza horyzonty. Moim celem jest przekazywanie młodszym pokoleniom wiedzy o tym, jak unikać błędów przeszłości, szanować tradycję oraz fundamenty naszej cywilizacji. Poza pracą pasjonuję się sportem, literaturą i naturą. Przede wszystkim jestem dumnym tatą Franciszka. Od sześciu lat służę w 7. Pomorskiej Brygadzie OT, wspierając weteranów II wojny światowej. Cieszę się, że mogę być częścią społeczności Chrześcijańskiej Szkoły Montessori.

Alicja Wasiluk.jpg

Alicja Wasiluk

Nazywam się Alicja Wasiluk. W Chrześcijańskiej Szkole Montessori uczę języka polskiego, czyli – tłumaczę skomplikowane zagadnienia językowe i literackie w prosty i zrozumiały sposób (a kiedy stają się dla uczniów  przystępne i ciekawe, jest to dla mnie największy sukces).  Towarzyszę w przeżywaniu przygód opisanych w lekturach, pomagam dostrzegać głębsze warstwy tekstu i ukryty sens. Staram się  nie tylko przekazywać wiedzę, ale  uczestniczyć w rozwoju swoich uczniów, wspierać ich ciekawość świata i wspólnie cieszyć się z ich sukcesów. Prywatnie jestem żoną i mamą, a największą przygodą i wyzwaniem jest dla mnie od kilku lat - naśladowanie Jezusa w każdym aspekcie swojego życia.

Anna Cieszyńska.jpg

Anna Cieszyńska

Mam na imię Ania. Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i  wychowawcą w klasie Badaczy. Praca z najmłodszymi daje mi dużo radości, a także uczy nowego spojrzenia na otaczający świat. Moim ulubionym momentem w ciągu dnia jest tzw. praca własna, podczas której mogę wspierać dzieci w rozwijaniu ich indywidualnych zainteresowań i zdolności.

Prywatnie jestem mamą Antoniny, Ignacego i Jeremiego. Lubię ludzi i czas z nimi, spacery, a także podróże te małe i duże. Często słucham muzyki, głośno śpiewam i uwielbiam chodzić na koncerty. Jestem chrześcijanką i cieszę się, że pracując w Chrześcijańskiej Szkole Montessori mogę mówić o tym, co jest dla mnie ważne.

Iwona Gajewska.jpg

Iwona Gajewska

W Chrześcijańskiej Szkole Montessori jestem nauczycielką matematyki. Pełnię także funkcję tutora, wspierając uczniów w ich rozwoju oraz codziennych wyzwaniach. W pracy z dziećmi staram się tworzyć atmosferę sprzyjającą nauce, gdzie każdy może poczuć się ważny i doceniony. Moim celem jest, aby matematyka stała się dla nich bardziej przystępna i zrozumiała, a także by rozwijali umiejętność krytycznego myślenia.

Prywatnie pasjonuję się tańcem, podróżami, dobrą literaturą oraz grą na bębnach djembe. Uwielbiam przebywać z dziećmi, dzielić z nimi zarówno radości, jak i trudniejsze momenty, wspierając ich w budowaniu pewności siebie i dobrego samopoczucia. W wolnym czasie relaksuję się podczas spacerów nad morzem, które często przynoszą mi ukojenie i inspirację.

Matematyka to nie tylko liczby – to droga do odkrywania świata i kształtowania logicznego myślenia, i cieszę się, że mogę w tym towarzyszyć moim uczniom.

Piotr Kupracz.jpg

Piotr Kupracz

Moim głównym zadaniem w szkole jest wzbudzanie wśród uczniów ciekawości poznawania praw przyrody. Lekcje fizyki staram się organizować z naciskiem na praktyczne doświadczenia i ćwiczenia.

Lata pracy na Politechnice Gdańskiej i w Polskiej Akademii Nauk utwierdziły mnie w przekonaniu, że bycie naukowcem to dla mnie za mało. Postanowiłem poświęcić się pracy z młodzieżą i pomagać im odkrywać ich zainteresowania jeszcze przed studiami. Po szkole, gdy tylko żona i dzieci mi pozwalają, zgłębiam historię, filozofię lub uczę się współpracy ze sztuczną inteligencją.

Aleksandra Dębek.jpg

Aleksandra Dębek

Nazywam się Aleksandra i od lat z pasją dzielę się wiedzą jako nauczyciel matematyki. Moim drugim wykształceniem jest chemia, która fascynuje mnie swoją logiką, pięknem zjawisk i wpływem na nasze życie codzienne. Ukończenie dwóch dziedzin nauki pozwala mi na interdyscyplinarne podejście do nauczania, dzięki czemu mogę inspirować uczniów do poszukiwania związków między przedmiotami i rozwijania szerokiego spojrzenia na naukę.

Poza pracą dydaktyczną pełnię również rolę tutora szkolnego. Cenię sobie tę funkcję, ponieważ daje mi możliwość poznania ucznia z innej strony – nie tylko przez pryzmat wyników i ocen, ale także jego potrzeb, zainteresowań i aspiracji. Uważam, że dobra relacja z uczniem buduje zaufanie i motywuje do rozwoju zarówno w nauce, jak i w życiu osobistym.

Bardzo cenię porządek, jasne zasady i strukturę, które wspierają efektywność i poczucie bezpieczeństwa. W mojej pracy staram się, aby reguły były nie tylko sensowne, ale również zrozumiałe dla uczniów, bo wierzę, że to podstawa skutecznej współpracy.

Prywatnie jestem osobą ciekawą świata, która chętnie rozwija swoje kompetencje, szukając nowych inspiracji zarówno w naukach ścisłych, jak i w pracy z ludźmi.

Natalia Kortecka.jpg

Natalia Kortecka

Nazywam się Natalia i jestem nauczycielem geografii z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyłam geografię i GIS (Geograficzne Systemy Informacyjne) na Uniwersytecie Gdańskim.  
Uwielbiam się rozwijać, dlatego ciągle poszerzam swoją wiedzę i pulę przedmiotów, których mogę uczyć. Cały czas coś studiuję i  nigdy nie stoję w miejscu, do czego również zachęcam młodzież. Oczywiście geografia jest i zawsze będzie na pierwszym miejscu.  
W wolnych chwilach bardzo lubię grać w gry planszowe i spać, aby się zregenerować.  Lubię też podróżować, dlatego co najmniej dwa razy w roku wyjeżdżam, aby zgłębiać nasz piękny świat, jak przystało na geoticzerkę. 
Uwielbiam swoją pracę i nie wyobrażam sobie życia bez niej, dlatego jest ona moją jedyną prawdziwą pasją.

Monika Chylińska.jpg

Monika Kitowska

Mam na imię Monika i jestem nauczycielką chemii.
Chemia to moja pasja, którą staram się przekazywać uczniom w sposób ciekawy i inspirujący. Na moich zajęciach kładę duży nacisk na projektowe podejście do nauki – uczniowie tworzą modele budowy atomów, cząsteczek czy struktur chemicznych, co pozwala im lepiej zrozumieć teoretyczne zagadnienia i rozwijać kreatywność.

Wierzę, że nauka chemii nie musi ograniczać się do książek i wzorów. Dzięki projektom uczniowie mają szansę aktywnie angażować się w proces odkrywania chemicznych zasad rządzących światem. To podejście pomaga im nie tylko przyswoić wiedzę, ale także zobaczyć, jak chemia kształtuje otaczającą nas rzeczywistość.

Moim celem jest stworzenie środowiska, w którym uczniowie czują się zmotywowani do nauki i mogą rozwijać swoje zainteresowania. Stawiam na współpracę, samodzielne poszukiwanie odpowiedzi i naukę poprzez działanie, co pozwala moim uczniom zrozumieć, że chemia jest nie tylko nauką, ale także świetną przygodą!

Maciej Hofman.jpg

Maciej Hofman

W naszej szkole prowadzę zajęcia z informatyki, techniki oraz edukacji dla bezpieczeństwa. Interesuję się montażem filmów i tworzeniem muzyki – od dziecka uwielbiam grać na gitarze. Sporo czasu spędzam w mojej pracowni stolarskiej, Montowni, gdzie wraz z uczniami tworzymy niesamowite rzeczy z drewna. Prowadzenie zajęć, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, są to obszary, które pozwalają mi rozwijać i poszerzać moje pasje. 

Prywatnie uwielbiam gotować, grać w planszówki i do znudzenia oglądać serial „The Office”. Moje przecudne dwie córki i trzech niesamowitych synów, motywują mnie do stawania się lepszym każdego dnia.

Ewa Grzywacz.jpg

Ewa Grzywacz

W naszej szkoloe jestem tutorem i uczę języka niemieckiego. W pracy ważna jest dla mnie przestrzeń do eksperymentowania i uczenia się przez doświadczenie, dlatego regularnie realizuję z młodzieżą projekty z różnych obszarów. Cenię kreatywne spojrzenie na świat i ogromną ciekawość życia młodych ludzi. Lubię obserwować, jak się zmieniają i dojrzewają, dzielić się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. 

​11 lat mieszkałam w Monachium, gdzie ukończyłam studia na kierunku: germanistyka, psychologia i psycholingwistyka. To miasto stało się nie tylko moim miejscem nauki, ale także przestrzenią, gdzie założyłam własną rodzinę i powitałam na świecie dwóch wspaniałych synów. Prywatnie Kocham Włochy, uwielbiam zwiedzać miejsca, o których nie można przeczytać w przewodniku.

Natalia Rapiej.jpg

Natalia Rapiej

Hola!  W Chrześcijańskiej Szkole Montessori i w Liceum Chalo jestem nauczycielem języka hiszpańskiego. Miłość do języka zapoczątkowała klasa dwujęzyczna w szkole średniej do której uczęszczałam. Wtedy już byłam pewna, że moja przyszłość na pewno będzie z nim związana.

Poza nauczaniem- moją pasją i wielką miłością jest dla mnie taniec.

Hasta pronto! Do zobaczenia! 

mariusz_patok.jpg

Mariusz Patok

Nazywam się Mariusz Patok. W liceum ChALO pełnię szereg ról: od pełnienia funkcji wicedyrektora placówki, przez nauczyciela (historia, HiT, WOS) po tutora szkolnego. Z nauczanym przeze mnie przedmiotem czuję się związany od zawsze: od pierwszych seansów ekranizacji trylogii Sienkiewicza po studia wyższe. Moja droga zawodowa zrodziła się z zainteresowania, więc nim staram się dzielić z uczniami. Nie lubię historii ograniczonej do stosu dat, pojęć i nazwisk. Z wykorzystaniem narzędzi TIK oraz krytycznego myślenia chcę prowadzić uczniów do zrozumienia przeszłości i jej wpływu na dziś. W pracy z młodzieżą cenię sobie dialog i autentyczność. Prywatnie jako ojciec trójki dzieci, co raz częściej zamki buduję niż o nich czytam. Co nie przeszkadza mi być zapalonym bibliofilem z co raz większą kolekcją książek na półce. 

filip_sieja.jpg

Filip Sieja

Jestem nauczycielem matematyki oraz tutorem.
Nie wiem czy to przypadłość tego zawodu, ale uwielbiam porządkować, upraszczać, szukać trwałych rozwiązań. W taki sposób podchodzę też do nauczania. Staram się pokazywać matematykę w prosty sposób- dokładnie tak jakbym chciał, żeby mi ją wytłumaczyli kiedyś.
Krytyczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów to coś czego chcę nauczyć przede wszystkim.
Uwielbiam spędzać czas z młodymi ludźmi- rozmawiać, żartować, podejmować poważne tematy. Jestem w CHALO z wyboru i pasji. 
Interesuję się grami planszowymi, tworzeniem muzyki, tenisem ziemnym i swoją żoną.

katarzyna_niedbala.jpg

Katarzyna Niedbała

Jestem nauczycielką języka polskiego. Zawsze uważałam, że jako nauczycielka nie jestem „od uczenia”, ale raczej od inspirowania i pobudzania uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy i umiejętności. 
Język i literatura to tylko część (choć znaczna) moich zainteresowań. Uwielbiam sztukę w jej wszelkich przejawach – malarstwo, kino, teatr to pokusy, którym trudno mi się oprzeć.
Interesuję się także historią i geografią. Lubię podróżować – i bardzo daleko, i na następna ulicę… Poznawanie świata i człowieka wiąże się dla mnie ze spojrzeniem w głąb, a niekoniecznie z przemierzaniem przestrzeni.

malgorzata_schulz.jpg

Małgorzata Schulz

Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego oraz literaturoznawcą. Ukończyłam studia magisterskie na filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Tam też uzyskałam tytuł doktora nauka humanistycznych z zakresu współczesnej powieści brytyjskiej. Od ponad dwudziestu lat pracuję z dziećmi i młodzieżą na różnych poziomach nauczania – od przedszkola po uniwersytet. Uczę języka angielskiego oraz kultury, historii i literatury brytyjskiej. Część mojego życia spędziłam pracując w szkołach w Londynie, gdzie zdobyłam doświadczenie w pracy z młodzieżą w spektrum autyzmu. 
Moim największym życiowym osiągnięciem jest mój syn Paweł, a największą pasją Londyn. Interesują mnie literatura zarówno piękna jak i eseje oraz literatura faktu. Lubię teatr, zwłaszcza z West Endu. Prywatnie jestem też mamą kota o imieniu Nala.

ewelina_wetta.jpg

Ewelina Wetta

Nazywam się Ewelina Wetta i przede wszystkim uczę języka polskiego. Bycie nauczycielem stało się dla mnie szukaniem drogi do człowieka i doświadczaniem zachwytu wynikającego z możliwości poznawania. Dzieje się to w bardzo różnych wymiarach: tekstów kultury, rozmów, towarzyszenia.

Czytanie tekstów uczy mnie czytania człowieka. Rozumienie człowieka uczy mnie rozumienia tekstów. A potem odkrywam, że czytanie i rozumienie ma swoje granice i ostatecznie przyznaję, że reszta jest tajemnicą.

Lubię ładnie wydane książki, długie ujęcia w starych filmach, ziemniaki z jajkiem sadzonym, miód rzepakowy oraz malowanie ścian. I mam problemy z interpunkcją.

szczepan_lisiecki.jpg

Szczepan Lisiecki

Jestem nauczycielem matematyki. Dla mnie ważni są ludzie. Wierzę, że wzajemny szacunek i otwartości na drugiego człowieka pozwala nam wyciągnąć to, co najlepsze z nas samych i innych. Nie używam podziału na „ścisłowców” i „humanistów”, sam uwielbiam czytać książki i wyjścia do teatru. Uważam, że każdy jest w stanie zrozumieć matematykę. Najlepszą rzeczą, której nauczył mnie mój przedmiot to szukanie rozwiązań, a najlepsze jest to, że nierzadko jest ich nieskończenie wiele.
W wolnym czasie lubię grać w gry planszowe, klasyczne gry fabularne (zwane też RPG) i wszystko, co pozwala rozwijać moją wyobraźnię. Jednak przede wszystkim cenie sobie rodzinę, a w moim życiu zawsze najważniejsza jest moja Żona.

Dominika Mielnik.jpg

Dominika Mielnik

Nazywam się Dominika. Wkrótce napiszę coś o sobie.

Małgorzata Opora.jpg

Małgorzata Opora

Nazywam się Małgorzata i wkrótce coś o sobie napiszę.

user_ico.jpg

Magdalena Riggs

Nazywam się Magdalena i jestem egzaminatorem z języka angielskiego.

Gabriela Unger.jpg

Gabriela Unger

Nazywam się Gabriela Unger i w Chrześcijańskiej Szkole Montessori uczę języka angielskiego na drugim etapie edukacyjnym. Ukończyłam kierunki lingwistyka stosowana oraz filologia angielska, częściowo studiując w Stanach Zjednoczonych, co wzbogaciło moje doświadczenia językowe i kulturowe.

Mam trzyletnie doświadczenie pracy w szkole językowej i jako korepetytorka. Od trzynastu lat jestem związana z harcerstwem, gdzie prowadziłam dzieci i młodzież, rozwijając kreatywność i przekazując wartości chrześcijańskie.

Moim celem jest nauczanie angielskiego w sposób przystępny i angażujący, aby inspirować dzieci do nauki języka, który jest w obecnej erze tak istotny.

Anna Wołoszyk.jpg

Anna Wołoszyk

Nazywam się Anna i jestem nauczycielem przyrody i biologii.

Kontakt

Biuro obsługi Edukacji Domowej mieści się w Chrześcijańskiej Szkole Montessori w Gdańsku.

ADRES

Obecnie uczniowie edukacji domowej uczą się w 5 placówkach:

szkoły podstawowe:

  • Chrześcijańska Szkoła Montessori, ul. Jagiellońska 5a, 80-371 Gdańsk

  • Chrześcijańska Szkoła Montessori Nr 2, ul. Kozacza Góra 74, 80-180 Gdańsk

  • Chrześcijańska Szkoła Montessori Nr 3, ul. Piastowska 27, 80-332 Gdańsk

zerówka:

  • Chrześcijańskie Przedszkole Montessori, ul. Piastowska 27, 80-332 Gdańsk

liceum:

  • Chrześcijańskie Autorskie Liceum Ogólnokształcące, ul. Jagiellońska 5, 80-371 Gdańsk

TELEFON / EMAIL

  • Facebook
  • Instagram

© 2021 Edukacja Domowa, Chrześcijańska Szkoła i Przedszkole Montessori, Chrześcijańskie Autorskie Liceum Ogólnokształcące

bottom of page